Az utolsó, Magyary posztdoktori ösztöndíjam alatt teljesített konferenciára Szkopjéban került sor.
A címe Media: Theory and Practice volt és angol, makedón, valamint orosz nyelven került megrendezésre. Részemről az angol nyelvű előadások voltak a relevánsak, ahol például Nico Carpentier beszélt a rádiók helyzetéről a web2.0 korszakában, vagy Lilia Raycheva és csapata a 2013-as bolgár tüntetéssorozatot dolgozta fel.
Az előadásomat Social Networking Sites and Politics: Analysis of Politicians’ Twitter Use in Croatia, Hungary and Montenegro címmel tartottam meg. Ezúttal három, földrajzilag közel, politikailag (politikai kultúra szempontjából) távol eső országokat hasonlítottam össze. Első alkalommal használtam a Twitter-kutatásból származó adatokat. Amellett érveltem, hogy az eltérő politikai kultúra ellenére a három ország politikusainak pillanatfelvétele a Twitter közösségi oldalról igenis egy irányba mutat. Kevesen használják ugyan, de azok, akik használják "önmediatizációs" szándékkal nyúlnak hozzá. A gondolat igencsak találó volt, rengeteg kérdést és támogató szót kaptam a közönségtől.
Konkrét haszna a konferenciának két kapcsolatban fejezhető ki.
A panelem után odajött hozzám Jelena Jurišić a Zágrábi Egyetem oktatója, aki felkért, hogy vegyek részt a 2015-ös ICA regionális konferenciájához szervezett paneljében.
A konferencián újra volt alkalmam találkozni Robert Imrével, akivel megállapítottuk, hogy majd 16 hónapja a Magyary programban megkezdett kutatás után is egy irányba mutatnak elképzeléseink, így mindenképp szükséges további együttműködéséket szerveznünk, a közösségi média és a demokratikus (kommunikációs) részvételt kutatnunk.
Maga Szkopje mint Makedónia fővárosa fejlődő város, ugyanakkor a Balkán félsziget eme része soha nem az urbanisztikai csodáiról volt igazán híres, hanem természeti szépségeiről. Ezt volt akalmunk megcsodálni a Matka hasadékban. Csak ajánlani tudom mindenkinek az országot.